Vapikilp
Vapikilp

Kuidas meiega liituda?

Ootame Sind meie külalisõhtutele kaks korda aastas, sügis- ja kevadsemestri alguses. Külalisõhtul saad meiega lähemalt tutvuda – kuulda meie tegemistest ning kohtuda meie liikmetega. See on õhtu, mil kõik huvilised saavad tulla ning leida vastused oma küsimustele. Hea õnne korral leiad aga ka õeskonna ja sõprussidemed kogu järgnevaks eluks. Kui tunned, et korp! Sororitas Estoniae on sinu jaoks õige valik, siis saad liitumiseks esitada avalduse.
Korp! Sororitas Estoniae kevadised külalisõhtud toimuvad:

Tartus

22. veebruaril kell 19.15 aadressil Lai 30
Facebooki üritus
28. veebruaril kell 19.15 aadressil Lai 30
Facebooki üritus

Tallinnas

1. märtsil kell 20.00 koos korp! Fraternitas Esticaga aadressil Pikk 39
Facebooki üritus
7. märtsil kell 20.00 aadressil Raekoja plats 16
Facebooki üritus
Kui sul tekib liitumisega seoses veel küsimusi, siis kirjuta meie Tartu või Tallinna vanadaamile, kelle kontaktid leiad siit.

Rebaseaeg

Rebased laulmasMustmajaRebaste tantsutund
Rebased on korporatsiooni kõige nooremad liikmed, kes kannavad musta teklit ja musta lipsukest vasakus rinnas, mis on omane ainult meie korporatsioonile. Rebaseaja jooksul on rebasel võimalus õppida kõike, mida üks värvikandja peab korporatsioonis teadma. Iganädalaselt toimuvad tantsutunnid, kus saadakse selgeks tuntumate seltskonnatantsude sammud; cantustunnid, kus õpitakse laule juhatama ja rebasetunnid, kus õpitakse nii meie kui ka teiste korporatsioonide ajalugu ja kombeid. Rebaseaeg ei tähenda siiski ainult õppimist – rebastel on palju omi (salajasi) üritusi ja tegemisi, mistõttu on rebaseelu täis seiklusi ja põnevust!

Rebaseaeg kestab meie korporatsioonis kolm kuni neli semestrit. Esimese semestri lõpuks valib rebane endale akadeemilise ema, kellest saab tema teejuht, õpetaja, sõber ning lihtsalt hea kaaslane kogu eluks. Akadeemilise ema valimisega liitub rebane oma akadeemilise perekonnaga.

Kogemuslood

 • Kui ülikooli tõttu Tartusse kolisin, ei olnud mul siin linnas peaaegu ühtegi tuttavat. Korp! Sororitas Estoniaest kuulsin sõbrannalt, kes kutsus mindki külalisõhtule. Külalisõhtul olin väga skeptiline - kõik tundus nii uus ja pisut hirmutav. Mõtlesin, et minust ei saa küll iialgi tüdrukut, kes hakkab iganädalaselt seelikuid ja kleite kandma. Kõik liikmed olid aga nii soojad ja siirad, mistõttu otsustasingi liituda. Tänaseks olen korporatsioonis olnud 6 aastat. Uskumatu! Korporatsiooniga liitumine avas suhtlusvõrgustiku, mis hõlmas endas nii mitmekülgsete erialadega inimesi, kellega poleks oma erialaorganisatsioonis kunagi kohtunud.
  Carmen Kask
  ksv! Carmen Kask
  c. 2017-II
 • Kui astusin ülikooli, siis esimene inimene, kes soovitas mul korporatsiooni astuda, oli minu vanaema. Samuti kuulsin kursuseõe käest tema korporatsiooni reeglite ja kohustuste kohta. Minu esimene mõte oli, et kuidas üldse keegi peaks tahtma sellise asjaga liituda: palju reegleid, võtab palju aega ja majas ainult naised. Kui olin jõudnud oma ülikooli 3. õppeaastale, kutsus sõbranna mind külalisõhtule. Mõtlesin, et vähemalt saab tasuta süüa ja juua, seega läksin. Olin üllatunud sellest, mida nägin: ei olnudki sokke kuduvad neiud, kes nurgas vaikselt kirikust räägivad, vaid tugeva ja sõbraliku iseloomuga naised, kes oskasid teha nalja, hoida üleval silmaringi arendavat vestlust ning tutvustada mulle salapärast mängu, milleks on akadeemiline maastik. Tegin avalduse samal õhtul mõttega, et kui mulle ei meeldi, siis astun välja, kuid 5 aastat hiljem ei ole seda ikka teinud.
  Anu Valkna
  ksv! Anu Valkna
  c. 2018-I
 • Oma esimesel ülikooliaastal olin ma küll korporatsioonidest kuulnud, kuid mõtet mõne organisatsiooniga liituda ei olnud. Arvasin, et rohkemateks kohustuseks ei ole mul lihtsalt aega. Minu toonane kursuseõde, nüüdseks korporatsiooniõde ja üks minu lähedaseim sõbranna ksv! Elo Kook, liitus kohe meie esimesel ülikooliaastal. Peagi nägime teda tihti mingit imelikku musta mütsi kandmas ja pidevalt mingeid korporatsiooniasju tegemas. Teise aasta sügisel otsustasime, et lähme külalisõhtule vaatama, mida see Elo seal teeb ja kus ta kogu aeg käib. Tegin samal õhtul liitumisavalduse, sest sisetunne ütles, et see koht võiks mulle sobida. Nüüd pea 5 aastat hiljem pean tõdema, et see oli üks ägedamaid otsuseid mu elus.
  Kelli Aia
  ksv! Kelli Aia
  c. 2018-II
 • Minu korporatsiooniga liitumise lugu sai alguse paar aastat enne liitumist, kui sattusin meie ühisele külalisõhtule korp! Reveliaga, mis toimus õllelaua formaadis. Õllelaua alguses tutvustati imelikke reegleid ning kogu õhtu oli veider, kuid paeluv. Kahjuks ma tookord avaldust ei kirjutanud, kuna ei õppinud siis veel ülikoolis. Siiski lubasin endale, et kui kooli lähen, siis tulen uuesti. Kaks aastat hiljem see juhtus ning liitusin üliõpilasesindusega, kus meie liige mu kohe külalisõhtule kutsus. Kohale tulles sain teada, et mu esimest külalisõhtut tuntakse siiani liikmete seas kui kõige hullemat külalisõhtut. Olin nõus koheselt liituma, sest teadsin, et olen just seal, kus olema pean.
  Elis Ruttas
  ksv! Elis Ruttas
  c. 2018-I
 • Kas tõesti suudab grupp inimesi esmakohtumisel jätta kustumatu mulje, mis ajendab samal õhtul astuma aasta tagasi loodud organisatsiooni, kus oodatakse eluaegset liikmelisust ning suurt panust erinevate ressursside näol? Otsustasin oma leiva C!S!E! kappi panna lihtsal põhjusel – inimesed. Tutvumisõhtul nägin vaid killukest korporatsiooni olemusest ja liikmetest, kuid C!S!E! lugu ning tihedalt külg külje kõrval istumine, kõigi naer, positiivsus ja jutukus lõi aluse tundele, et see on seiklus, millest ma ilma jääda ei soovi. Liitumise hetkel ei hoomanud ma, kui suurt väljakutset pakub korporatsiooni ülesehitamine, kuid ma ei vahetaks seda kogemust millegi vastu, sest inimesena arendas see mind meeletult.
  Kätlin Aren
  vil! Kätlin Aren
  c. 2012-I
menuarrow-downarrow-leftarrow-right